Hakkımızda

Gusto’nun Hikayesi

Gusto’nun hikayesi, Vinoil’in 1972’de inşa edilen İzmir-Selçuk’taki eski bir fabrikayı satın almasıyla başladı. 19 ay boyunca gece – gündüz sıkı bir çalışma yapılarak, aldığı ciddi yatırım ile Gusto’ya değer bir ortam yaratıldı. Ailenin daha önce sahibi olduğu değirmen modern hale getirildi, geliştirildi ve uluslararası standartlara sahip bir üretim alanına dönüştürüldü. Gusto’nun 6000 yıllık zeytinyağı pazarındaki gücü ve farklılaşması, Vinoil’in küresel ticaret ve lojistik deneyimi ile sorumlu kurumsal değerlere sahip güvenilir gücünden gelir.

Fabrika

Benzersiz bir şekilde donatılmış olan üretim tesisimiz, 2000 tonluk kapasitesi ile 2000 metrekarelik arazide yer almakta. En son teknolojide modern ekipman ve makinelerimiz tüm süreçleri en yüksek kalitede sağlar. Gusto Ephesus, ulusal ve uluslararası güvenlik gıda üretimi ve kalite güvence sertifikalarının yanında Helal, Kosher, Organik sertifikalarına da sahiptir.

Zeytinyağı Üretimi

Şişenizdeki mucize, zeytin ağaçlarımızdan, yani üretimi planlamaya başladığımız yerden başlıyor. Hasat edildikten sonra, kalite standartlarımıza uygun zeytinler 4 saat içerisinde; tesisimize ulaşır, yıkama hattımızdaki yerini alır ve ezilmeye başlar. Bu üstün kaliteli tadın sırrı ise, özenle seçtiğimiz en iyi zeytinleri sıkmaktan başka bir şey değildir. Tarifimiz doğa anadan gelir, bizden değil. Onunla yalnızca temiz ve kaliteli olmaya yönelik bir kanal olduğumuz için çok heyecanlıyız. Bizim sırrımız ise, tecrübemiz ve sevgimizden ibarettir.

Depolama ve Paketleme

Bu eşsiz lezzeti size ulaştırana kadar taze tutmak için her bir Gusto Ephesus damlasını ses ve ışık yalıtımlı, klimalı depomuzda paslanmaz çelik basınçlı tanklarımızda depoluyoruz. Tazeliği sağlamak için ışığı, havayı, soğuğu, ısıyı ve hatta gürültüyü Gusto’dan uzak tutuyoruz. İzolasyonu uzatmak için, yeni siparişler gelene kadar şişelemiyoruz. Son derece hijyenik tesislerimizde ekipmanlarımızın, şişelerimizin, kapaklarımızın ve hatta teslimat kutularımızın da temizliğini garanti ediyoruz.

Sertifikalarımız

X